Aktuální informace

PESTROBAREVNÁ ŠKOLA V PŘÍRODĚ NA BÍLÉ

Po čtyřech letech se letos konala opět škola v přírodě na Bílé. Byla ale opravdu pestrobarevná!

Obec Bílá a okolní příroda je krásná a všechny okolní stezky a hřiště doslova bombastické (a úplně doslova slovy dětí „husté“). Počasí nám přálo, takže jsme zažili všechno, co ke správné ŠKOLE V PŘÍRODĚ patří. Co víc si přát?

Program byl pestrý, zábavný, fyzicky náročný, ale taky poučný. ŠKOLNÍ PŘEDMĚTY měly jen trochu jinou formu.

Nejvíce bylo samozřejmě TĚLOCVIKU na čerstvém vzduchu. Tolik běhání a cvičení síly a obratnosti žáci v běžném dni nezažijí. Kromě mnoha her, které jim v lese a na hřišti připravili zkušení instruktoři (neboli animátoři) si děti prošly strmou pašeráckou stezku s lezeckými i MATEMATICKÝMI úkoly až na vrchol sjezdovky k vysílači U Zbojníka. Místo češtiny potrénovaly díky některým animátorkám SLOVENŠTINU, což je v dnešní době téměř vzácnost. ANGLIČTINU sice neměli, ale odvezou si alespoň reálnou zkušenost s významem sousloví „team building“. PSANÍ procvičily při psaní pohledů, KREATIVNÍ PSANÍ a DRAMATICKOU VÝCHOVU při psaní scénáře k vlastním divadelním minihrám, jejichž premiéry se konaly v místní tělocvičně. KRESLENÍ si užili při tvorbě vlajky a diplomů pro svá soutěžní družstva a spolužáky. PRVOUKA A BIOLOGIE probíhala na ŠvP jak jinak než naživo: V oboře „Obůrce“ jsme viděli mufloní rodinu, jelena (bílého), bažanta (zlatého), cestou zahlédli žábu (živou), užovku (přejetou) a medvěda (naštěstí jen nakresleného)! V deštivém dopoledni došlo i na PRACOVNÍ ČINNOST. Tvoření bavilo tradičně hlavně holky, ale i kluci si přišli na své a byli rádi za trochu relaxace. Vyrobili si nádherné náramky se jmény, a dokonce stihli vyrobit dárečky pro všechny spolužáky, kteří zůstali ve škole. 

Hlavně ale děti vykročily ze svých komfortních zón a udělaly velké pokroky v předmětu SZO (SAMOSTATNOST, ZODPOVĚDNOST, ODVAHA). Za to si zaslouží velkou jedničku a k ní hvězdičku na noční obloze nad hlavou.

Nejvíce nadšené byly samozřejmě ze čtvrtečního dopoledne stráveného na zábavním hřišti přímo u hotelu a v dětském lanovém parku v přilehlém lese. Vyzkoušely si skoro všechny atrakce jako trampolínu, lodičky, čtyřkolky, rýžování polodrahokamů, tubingovou dráhu, lanové prolézací dráhy a různé jiné zábavné aktivitky.

Zažily ale i výzvy a zádrhely. Některé děti bolelo bříško a většinu z nich nožičky. Některým chyběl přes den v týmu jejich parťák, některým zase večer maminka. Zvládli to ale všichni, s pomocí skvělé party animátorů, paní učitelek, asistentek, paní zdravotnice, kamarádů a plyšáčků.

Věříme, že si děti domů odvezly kromě suvenýrů hlavně vzácné zkušenosti, zážitky a vzpomínky, které jim zůstanou napořád. A kdyby náhodou vybledly, připomenou si je díky fotkám, které vydají za tisíc slov. (Fotogalerii ze ŠvP 2024 naleznete zde) 

Číst 72 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Adresa - sídlo organizace

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov

 

Fakturační údaje

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov
IČ: 750 26 261

 

Datová schránka

ID schránky: zjsmnf5
 
 

Zřizovatel

Město Paskov

Ředitelka

Mgr. Lucie Butkovová
Tel.: +420 558 115 012

 

Kontakty ZŠ

Tel. info ZŠ: +420 558 115 011
Tel. jídelna: +420 558 115 008
Tel. družina: +420 558 115 017
Tel. sborovna I. st.: +420 558 115 016
Tel. malá škola: +420 558 115 002
E-mail ZŠ: info@zspaskov.cz 
E-mail jídelna: jedlickova@zspaskov.cz
E-mail družina: michalkova@zspaskov.cz

 

Identifikace školy

Red IZO: 600 134 075
IZO: 102092222

 

GPS: 49°43'58.013"N, 18°17'21.770"E

Autobusové spojení

zastávka Paskov,,sokolovna - linky 39, 370
zastávka Paskov,,u hřbitova

 

 

Uložit
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout všechny
JPaneSliders
JPaneSliders
OK
Odmítnout