Aktuální informace

Zájezd do Londýna

20. dubna vyrazili 3 učitelé, 41 žáků s CK Školní zájezdy na velký výlet do Londýna. Cesta autobusem byla opravdu náročná. Projeli jsme celou ČR, Německem, částí Belgie a naším cílem se stal francouzský přístav Calais. Trajektem jsme se v nočních hodinách přepravili na britské ostrovy a směřovali do Londýna.

Program nedělního dne nám zkomplikoval Londýnský maraton. Centrum města bylo uzavřené, a tak naše delegátka musela program pozměnit.  Podívali jsme se na Big Ben, Houses of Parliament, prošli Downing Street, Piccadilly Circus, China Town, Leicester Square, Trafalgar Square a přesunuli se lanovkou zpět k O2 Aréně. Odtud naše cesta směřovala k rodinám, u kterých byly naše děti ubytovány. Většinou se jednalo o starší dámy, které s dětmi povečeřely a chvíli si popovídaly. Únava po celodenní cestě autobusem byla obrovská, a tak všichni rychle do hajan, abychom druhý den ráno vyrazili na prohlídku zámku Windsor.

Počasí nám tento den nepřálo. Stále poprchávalo a řada na prohlídku oblíbené víkendové rezidence Alžběty II. Windsor se zdála nekonečná. Následně z Windsor Castle jsme procházkou došli k Etonu (nejstarší soukromá chlapecká škola ve Velké Británii, místo studií princů Williama a Harryho).  A v odpoledních hodinách nás čekala spousta zábavy v muzeu voskových figurín Madame Tussauds. Tady se dětem opravdu moc líbilo. Muzeum plné postav idolů z hudebního či filmového světa, focení s „královskou rodinou“ i krátké 4D kino z produkce Marvel studia zaujalo. A znovu cesta k rodinám na večeři a do postele. Poslední třetí den byl opět nabitý zajímavými prohlídkami.

Opět v chladném počasí jsme zamířili na procházku parkem Greenwich, kde jsme se vyfotili u nultého poledníku. Následně jsme směřovali k čajovému klipru Cutty Sark, a lodí se přemístili po řece Temži k Tower of London. Odtamtud zamířili na prohlídku věží Tower Bridge, kde jsme se prošli po prosklené podlaze s výhledem na Temži. Dále nás čekala prohlídka City of London s mnoha moderními architektonickými skvosty a zastávka v Příčné ulici, známé z filmů o Harry Pottrovi.  Naší poslední zastávkou byla St. Paul's Cathedral, kde jsme vystoupali 259 schodů, abychom se pokochali krásným výhledem na celý Londýn. Následně jsme se přesunuli lodí k O2 Aréně a ve večerních hodinách odjížděli zpět do České republiky.

Děti byly z výletu nadšené. Sešla se opravdu skvělá parta, které nezkazilo náladu ani typické pochmurné anglické počasí.  

Gurecký Jakub 7.A: Byl jsem spokojený s rodinou a taky s programem, akorát by to mohlo být delší.

Oborný Jakub 8.B: V Londýně byla zábava a mám teď spoustu zážitků. Pobyt byl výborný a nejvíce mě zaujal asi Tower Bridge.

Šarlota Jelínková 8.A: Londýn se mi líbil. Takovou příležitost nemáte každý den. Moje rodina, teda paní, byla super a moc milá. Hodně se mi líbil hrad Windsor, také muzeum voskových figurín a Tower Bridge.

Fotogalerie zde

Číst 124 krát Naposledy změněno pondělí, 06 květen 2024 10:01
Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

Adresa - sídlo organizace

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov

 

Fakturační údaje

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov
IČ: 750 26 261

 

Datová schránka

ID schránky: zjsmnf5
 
 

Zřizovatel

Město Paskov

Ředitelka

Mgr. Lucie Butkovová
Tel.: +420 558 115 012

 

Kontakty ZŠ

Tel. info ZŠ: +420 558 115 011
Tel. jídelna: +420 558 115 008
Tel. družina: +420 558 115 017
Tel. sborovna I. st.: +420 558 115 016
Tel. malá škola: +420 558 115 002
E-mail ZŠ: info@zspaskov.cz 
E-mail jídelna: jedlickova@zspaskov.cz
E-mail družina: michalkova@zspaskov.cz

 

Identifikace školy

Red IZO: 600 134 075
IZO: 102092222

 

GPS: 49°43'58.013"N, 18°17'21.770"E

Autobusové spojení

zastávka Paskov,,sokolovna - linky 39, 370
zastávka Paskov,,u hřbitova

 

 

Uložit
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout všechny
JPaneSliders
JPaneSliders
OK
Odmítnout