Cestou necestou až na Olešnou

Na pomyslné dveře nám již zaklepal červen, a to znamená jediné, období školních výletů. Žáci 6.B se se svou paní učitelkou rozhodli vydat na přehradu Olešnou do nedalekého Frýdku-Místku. Ta nabízí nejen spoustu sportovního vyžití, ale i rozsáhlé hřiště a Family park.

Sraz byl v 7:40 přímo na nádraží v Paskově. Cesta do Frýdku byla krátká, takže jsme brzy stáli na nástupišti cílového stanice. A mohli jsme vyrazit pěšky až na místo určení.

Ač nemělo být počasí dle předpovědi úplně ideální, překvapilo nás brzy sluníčko, které podpořilo naši dobrou náladu, a cesta nám tudíž rychle ubíhala. Měli jsme si stále o čem povídat a celým našim hloučkem se nesl smích. Až nás docela překvapilo, že už jsme na Olešné. Protože jsme si chtěli uchovat vzpomínku na tento příjemný den, byla ideální chvíle na společnou fotku u přehrady. A poté už trochu té zábavy. Protože ať jsi úplně malý nebo už starší, hřiště tě vždy dokáže nalákat na rozmanité aktivity, které nabízí. A komu se nechtělo, mohl si dát nějaké dobroty, které měl s sebou. Když se na něm všichni dostatečně „vyřádili“, byl třeba se přesunout zase o kousek dále.

Kolem přehrady jsme pokračovali blízko výběhu s lamami, až do Family parku. Kdo chtěl, mohl si za drobnou úplatu jít zaskákat na trampolínu. Chvíli se hrál fotbal, pak se přešlo na vybíjenou. U té si užili spoustu legrace. Mnozí využili i možnosti koupit si hranolky, limonádu, kuličkovou zmrzlinu či ovocný nebo čokoládový milkshake. Zbyl nějaký čas i soutěž o to, které skupině se podaří postavit nejvyšší věž ze špejlí a izolepy. Každá z nich to pojala zcela jinak, a tak vznikly zajímavé výtvory, u kterých nebylo do poslední chvíle jednoznačné, komu se povede dosáhnout největší výšky.

Po vyhodnocení této aktivity už byl čas vyrazit zpět domů. Dorazit na nádraží do Frýdku nám snad připadalo ještě snazší. Hrál se slovní fotbal a bylo zkrátka opět veselo. A protože se výlet tak povedl a byl pohodový, odměnili jsme žáky návštěvou McDonaldu.

Pak už jen hurá do vlaku směr Paskov, na nádraží rozchod, a zakončení jednoho příjemného dne.

(1 Hlasovat)

Uložit