Aktuální informace

Křížem krážem Slezskou bránou – žákovský projekt

Začátkem dubna proběhla v kinosálu ve Vratimově závěrečná prezentace projektu Křížem krážem Slezskou bránou. Tento projekt již funguje delší dobu, ale pro letošní školní rok si organizátoři přichystali poněkud jiné, specifické téma. Cílem projektu bylo, aby se žáci jednotlivých základních škol seznámili s regionální problematikou zaměřenou na vlastní vybrané téma. Žáci naší školy se rozhodli, že se budou zabývat problematikou našeho města. Zaměřili se na problém týkající se sportovních aktivit, konkrétně, co mladé generaci v Paskově chybí a co by zde chtěli postavit k využití svého volného času nebo volného času svých kamarádů. Pracovní skupinu tvořili vybraní žáci naší školy ve složení – Nikol Horutová, Markéta Blažková, Adéla Polachová, Beatriz Michnová, Stella Gorková, Justýna Švachová, Jakub Oborný a Ctirad Obid.

Nikdo na úvod moc nevěděl, co od toho očekávat a jak vlastně tento projekt pojmout. Žáci nakonec vybrali na základě vlastních poznatků několik nápadů, se kterými se vypravili na městský úřad, kde měli sjednanou schůzku se zástupci města. Na začátek při této příležitosti seznámili starostu a místostarostu s obsahem projektu, dále diskutovali na různá témata týkající se této problematiky a závěr byl takový, že žákům byl nabídnut prostor mezi badmintonovou halou a sběrným dvorem. Žáci ze schůzky tedy odešli s tím, že pokud chtějí, mají promyslet a následně vytvořit návrhy, jak toto místo upravit, aby se zamlouvalo dnešní mladé generaci.

Členové pracovní skupiny dali hlavy dohromady a vymysleli, že nejrychlejší způsob, jak zjistit, co místním dětem v tomto městě chybí, bude se jich na to přímo zeptat. Vytvořili proto dotazníky, které dali vyplnit žákům naší školy, dále tento sběr informací doplnili o rozhovory mezi dětmi a došli k závěru, že dětem v Paskově chybí místo, kde by stála horolezecká stěna, mini skatepark a workout hřiště. Na základě těchto výsledků skupina vytvořila 3D model, malbu na velkoformátový papír, a také návrh vytvořený v grafickém softwaru, jak by dané místo mohlo vypadat.

S jednotlivými návrhy a zjištěnými výsledky, co by na tomto místě dnešní děti chtěly, se pracovní skupina znovu vydala na městský úřad, aby seznámila zástupce města se závěry své dosavadní práce.

Ohlasy ze strany zástupců města byly velmi pozitivní. Vedení města žákům sdělilo, že návrhy a výsledky, které od žáků převzali, promyslí a prokonzultují s architektkou. Členům pracovní skupiny bylo dále poděkováno za jejich snahu, aktivitu a energii, co do tohoto projektu vložili a na závěr jim bylo sděleno, že je klidně možné, že toto místo se v budoucnu upraví, bude vypadat a sloužit přesně k takovým účelům, jak se žákům podařilo vymyslet a navrhnout.

Chtěli bychom poděkovat všem žákům, kteří na tomto projektu pracovali, neboť víme, že investovali do něj spoustu svého času a někdy to nebylo opravdu lehké se domluvit a promyslet jednotlivé kroky. Věříme, že tento projekt žákům přinesl spoustu nových zkušeností a také, že jejich poznatky a návrhy budou aplikovány v praxi. V blízké budoucnosti je možné, že na takovém hřišti budou trávit svůj volný čas.

Za pracovní skupinu David Kyselovský a Martin Biolek

Číst 49 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Adresa - sídlo organizace

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov

 

Fakturační údaje

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov
IČ: 750 26 261

 

Datová schránka

ID schránky: zjsmnf5
 
 

Zřizovatel

Město Paskov

Ředitelka

Mgr. Lucie Butkovová
Tel.: +420 558 115 012

 

Kontakty ZŠ

Tel. info ZŠ: +420 558 115 011
Tel. jídelna: +420 558 115 008
Tel. družina: +420 558 115 017
Tel. sborovna I. st.: +420 558 115 016
Tel. malá škola: +420 558 115 002
E-mail ZŠ: info@zspaskov.cz 
E-mail jídelna: jedlickova@zspaskov.cz
E-mail družina: michalkova@zspaskov.cz

 

Identifikace školy

Red IZO: 600 134 075
IZO: 102092222

 

GPS: 49°43'58.013"N, 18°17'21.770"E

Autobusové spojení

zastávka Paskov,,sokolovna - linky 39, 370
zastávka Paskov,,u hřbitova

 

 

Uložit
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout všechny
JPaneSliders
JPaneSliders
OK
Odmítnout